abarth – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Најновото издание на Abarth е 695 75° Anniversario

По повод прославата на 75-годишнината на Abarth и неговиот 1,4-литарски T-Jet мотор, ќе бидат...

ПРЕМИЕРА: Abarth 500e е првиот електричен модел на италијанскиот бренд

Електричниот Abarth 500e ветува многу забава зад управувачот, како и лансирање „до стотка“ за...

Stellantis ќе инвестира 30 милијарди Евра во трансформација и електрификација!

Stellantis ги потврди своите планови – најави дека забрзано ќе работи на електрификација на...

Специјалниот, роденденски Abarth 695 70° Anniversario пристигна во Скопје!

Роденденскиот Abarth 695 70° Anniversario ќе биде произведен во само 1949 примероци – а еден од нив веќе...

Има нешто зелено во салонот на Fiat – Abarth 595 Competizione во Hyper Green Nero комбинација!

Во салонот на Fiat во Скопје е изложен спектакуларен Abarth 595 Competizione во извонредната двобојна Hyper...

Abarth подготви уникатен 1000 SP!

Уникатниот роудстер на Abarth е базиран на Alfa Romeo 4C, а оддава почит на легендарниот  1000 SP од...

Погледнете го новиот дигитален CARSTORE на Automobile SK!

Automobile SK – македонскиот импортер на возилата на Fiat, Fiat Professional, Abarth, Alfa Romeo и Jeep – го...

Супер-секси Abarth 595C Competizione во салонот во Скопје!

Има нешто многу кул кај малите автомобили. А кога тоа е малиот Abarth 595 Competizione со 180 коњски сили...

Грст интернационални награди и признанија за Abarth!

Спортската дивизија Abarth освои неколку различни признанија и награди од неколку различни...

Славеничкиот Abarth 695 70° Anniversario добива 180 коњски сили и специјален спојлер

Abarth го прославува 70-тиот роденден, а специјалниот подарок кој италијанската легенда го...

Abarth слави 70 години со специјални Abarth 595 и 124 Spider

Легендарното италијанско име слави 70 години постоење со специјални 70th Anniversary модели на 595, 124...

Новиот 695 Rivale е најсофистицираниот Abarth на сите времиња

Fiat продолжува да ја слави соработката со Riva со лансирање на специјална верзија од малиот 500,...

Fiat 500 Abart од Pogea Racing има – верувале или не – 405 коњски сили!

Скоро сме сигурни дека инженерите на Fiat никогаш не предвиделе дека малиот 500 Abarth ќе „крие“...

Претставен обновениот градски тркач Abarth 595

По подновувањето на Fiat 500, дојде времето и за малиот жесток Abarth да добие освежување со мал...