Има нешто зелено во салонот на Fiat – Abarth 595 Competizione во Hyper Green Nero комбинација! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Има нешто зелено во салонот на Fiat – Abarth 595 Competizione во Hyper Green Nero комбинација!

Во салонот на Fiat во Скопје е изложен спектакуларен Abarth 595 Competizione во извонредната двобојна Hyper Green Nero комбинација!

Малиот Abarth е во 595 Competizione изведба. Под поклопецот се крие 1.4-литарски турбо-бензинец кој испорачува 180 коњски сили. Ги пренесува кон предните тркала преку мануелен менувач, а конкретниот примерок има и Performance Nero пакет кој вклучува и преден блокирачки диференцијал со ограничено пролизгување.

Дел од пакетот се и лесни 17-инчни мат црни тркала, како и Sabelt GT спортски седишта. Вака конфигурираниот 595 Competizione забрзува до 100 километри на час за 6.7 секунди и постигнува максимални 225 километри на час. И звучи одлично, проверивме!

За повеќе информации, можете да ја посетите и новата веб-страница на Abarth Македонија, а секако можете и самите да го видите овој фантастичен примерок во салонот на Automobile SK.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.