full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Спорт

WRC: Јари-Мати Латвала ја прекина победничката серија на Себастијан Лоеб

Јари-Мати Латвала ја извојува неговата втора победа сезонава и лесно доминираше на Релито...

Најава за трки – Кичево I и Кичево II

По успешно организираниот натпревар во Радовиш, Авто Картинг Клубот Примо АВЈ од Скопје ќе...

WRC: Лоеб освои 9-та победа во Германија

Себастијан Лоеб победи на ADAC Релито во Германија по 9-ти пат, повторно покажувајќи...

WRC: Loeb извојува трета победа во Финска

Извонредниот успех на Себастијан Лоеб во Светскиот Рели Шампионат продолжи и вчера, кога...

Citroën DS3 XL и Sebastien Loeb го освоија златниот медал на 2012 X Games!

Себастијан Лоеб победи на финалето на Реликрос! Оставајќи го второпласираниот Кен Блок дури...

Sébastien Loeb се подготвува за X Games Los Angeles

Секогаш во потрага по нови предизвици, Citroën Racing и Себастиен Лоеб се подготвуваат да земат...

WRC: Себастијан Лоеб победи во Нов Зеланд

Sebastien Loeb го зголеми водството во Светскиот Рели Шампионат со неговата победа на релито во...

Аudi доминираше на 24 часа Ле Ман

По единаесетти пат во последните 12 години, Audi прв го дофати шаховското знаме на познатата...

Sebastien Loeb победи во Аргентина!

Ова е трета победа на летечкиот Французин годинава, но негова 70-та во кариерата!

Официјално: BTCC Honda Civic – Civic се враќа на тркачките патеки!

Со претставувањето на BTCC Honda Civic, Јапонскиот производител го најави нападот на титулата во...

Honda се враќа на тркачките патеки!

Откако се повлече од Формула 1 во 2008 година, иднината за јапонскиот производител во...

Dacia Lodgy Glace и Алан Прост – победничка комбинација!

Во многу интересна и неизвесна завршница, легендарниот Алан Прост со својата Dacia Lodgy Glace го...

Ни Dacia не е тоа што беше!

Можеби до вчера беше предмет за потсмев, сепак полека но сигурно, Dacia почнува да се искачува...

Sebastien Loeb повторно победник во Monte Carlo!

Со победата во Монте Карло, како и најдоброто време на Power Stage делницата, Loeb ги освои...