Утринска Гимнастика: Петта рунда од Формула Дрифт 2013 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Петта рунда од Формула Дрифт 2013

Погледнете извонредно видео со најинтересните снимки од петтата рунда на најпопуларниот дрифт шампионат.

На петтиот настан кој се одржа на 19ти и 20ти Јули во Сиетл, првата позиција ја присвои Крис Форсберг позади воланот на неговиот Nissan 370Z, со што се искачи на првата позиција во генералниот пласман. Веднаш позади него заврши Мајкл Есса со неговиот BMW M3, додека на последното место на подиумот се искачи Фредрик Аасбо со Scion TC.

Уживајте во видеото и погледнете како изгледаше атмосферата на тркачката патека Evergreen Speedway!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.