BMW го најавува звукот на следниот M3! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

BMW го најавува звукот на следниот M3!

M3 е можеби најважниот вистински спортски модел за BMW – а М дивизијата подготвува нешто спектакуларно!

Веќе знаеме дека големиот V8 од минатата генерација ќе биде заменет со 3-литарски, шест-цилиндерски твин-турбо мотор кој според шпекулациите би требало да испорачува околу 450 коњски сили и 550 Nm вртежен момент – но сега можеме да слушнеме како тој мотор ќе звучи. Уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.