Димитар Најденов – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search
Димитар Најденов

Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.

Премиера: Ford Focus Sedan

Иако сеуште не е спуштена прашината од претставувањето на освежениот Focus, Ford во гамата ја...

Утринска Гимнастика: Hennessey Venom GT е најбрзиот автомобил во светот

Hennessey уште еднаш потврди дека го има најбрзиот автомобил на светот – Venom GT достигна...

Ford го подготвува фејслифтот на Focus за Женева

Во чекор со конкуренцијата која ги претстави новите модели, Ford одлучи да го затегне и својот...

Премиера: Audi S1 – Големата мала тајна на Audi!

Audi утринава ги објави сите детали околу нивниот најмал спортист – новиот Audi S1, односно S1...

VW спремен за Red Bull Rallycross Series – претставена Beetle со 560 коњски сили!

Volkswagen во Чикаго го претстави својот натпреварувач за Red Bull Rallycros Series, со страшни 560 коњски...

Претставен Европскиот Jeep Cherokee

Jeep Cherokee веќе се продава во Соединетите Американски Држави, но сега ги имаме официјалните...

Citroen C4 Cactus – Свежина кај компактните кросовери

Се појавија првите официјални фотографии од компактниот кросовер на Citroen – C4 Cactus....

Volvo S60 и V60 Polestar – Спортски перформанси во гените!

После неколку тизер фотографии и видеа, Polestar ги објави своите најнови изведби – V60 и S60. Со...

Новите резултати на EuroNCAP тестирањата

Неколку нови автомобили имаа шанса да докажат колку се безбедни на EuroNCAP тестовите. Видовме...

Утринска Гимнастика: Можностите на Tesla Model S на снег!

Добро утро – се надеваме веќе сте будни и погледнавте низ вашиот прозорец кон снегот....

LA Auto Show 2013 – Што ќе видиме?

Моментално вниманието е биде свртено кон Лос Анџелес. Таму се одржува новиот саем за...

Volkswagen California слави 25 години постоење

Најпопуларното комерцијално возило на Volkswagen оваа година слави 25 години од своето постоење.

Audi со четири нови RS модели оваа година!

По повод 30-годишнината на спортската дивизија на Audi – Quattro, Германците оваа година ќе...

Renault Captur Crossover – Напад на Французите!

Renault  деновиве ги објави информациите за својот нов компактен кросовер кој ќе биде базиран...