Познати прелиминарните кандидати за Автомобил на Годината во Македонија за 2014! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Познати прелиминарните кандидати за Автомобил на Годината во Македонија за 2014!

Жирито ја објави прелиминарната листа на возила кои ќе се борат за признанието за Автомобил на Годината во Македонија за 2014!

Прелиминарната листа ги содржи сите кандидати кои исполнуваат соодветни критериуми и започнале со продажба меѓу двата избори. На пошироката листа се најдоа следните кандидати:

По претставувањето на прелиминарната листа, на ред е подетално анализирање на автомобилите и избор на финалистите за изборот. Скратената листа ќе биде објавена по новогодишните празници а победникот во текот на Февруари.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.