genesis – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: , ,

Идните модели на Hyundai, Kia и Genesis ќе користат мултимедијални системи од Nvidia

Сите идни автомобили од производителите Hyundai, Kia и Genesis, почнувајќи од 2022 ќе доаѓаат сериски...

Genesis го претстави футуристичкиот концепт кој се вика едноставно – Mint

Genesis – луксузната гранка на Hyundai – го претстави својот Mint концепт кој всушност...

Genesis го најавува влезот во сегментот на луксузни SUV со новиот GV80 Concept

Новиот концепт на луксузниот под-бренд на Hyundai е нивната визија за тоа како треба да изгледа...

Genesis G80 Sport доаѓа со 3.3-литарски твин-турбо V6 и 365 коњски сили!

Луксузниот огранок на Hyundai покажува дека е сериозен и кога станува збор за спортските...

Дизајнерот на Bugatti Chiron оди во Genesis!

Genesis – луксузниот бренд на Hyundai – објави дека дизајнерот на Bugatti Chiron е новиот главен...

Знаменосецот на Genesis – големиот G90 – ветува модерни технологии, врвна безбедност и исклучителен луксуз

Знаменосецот на луксузната дивизија на Hyundai наменет за американскиот пазар ќе се впушти во...

Genesis го претстави New York Concept – најавува борба со германските конкуренти

Хибридниот концепт на луксузниот огранок на Hyundai го најавува визуелниот идентитет за новиот...

Утринска Гимнастика: Genesis го најавува новиот New York Concept

Наречен едноставно New York Concept, автомобилот кој Genesis го најавува за саемот на автомобили во Њу...

Поранешниот челник за бренд и дизајн на Lamborghini ќе го води Genesis брендот на Hyundai

Hyundai објави дека Manfred Fitzgerald -поранешниот челник на Lamborghini – ќе го земе во свои раце...

Трансформацијата започна – претставен Genesis G90!

Genesis G90 ќе го носи името EQ900 на локалниот, јужнокорејски пазар – но ова е првиот модел нa Genesis...

Hyundai го најавува знаменосецот на новиот Genesis бренд – големиот G90!

Само неколку дена по официјалното лансирање на Genesis како премиум под-бренд на Hyndai, веќе ги...

Hyundai и официјално го издвои Genesis како засебен бренд!

Корејскиот производител и официјално потврди – Genesis преминува во засебен под-бренд за да...