byd – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

BYD ќе гради фабрика за електрични возила во Унгарија

Објектот во Сегед ќе биде првата фабрика за патнички автомобили на BYD во Европа и се очекува...

BYD Dolphin е прогласен за AUTOBEST Best Buy Car of Europe за 2024!

За прв пат во историјата на AUTOBEST признанијата, кинески производител ја освои титулата за Best...

BYD го произведе шест-милионитиот новo-енергетски автомобил!

Брендот ја задржа својата позиција како најголем кинески производител на возила...

Објавени финалистите за AUTOBEST 2024!

Организацијата AUTOBEST ги објави финалистите кои ќе се борат за титулата Best Buy Car of Europe за 2024!