alpina – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

ПРЕМИЕРА: Alpina B4 – Gran Coupe со четири врати и скоро 500 коњски сили!

Сакате баварско купе со скоро 500 коњски сили и четири врати, а BMW не сака да го направи за вас?...

Alpina ги претстави обновените XD3 и XD4 модели со квад-турбодизел мотори

Беше само прашање на време кога Alpina ќе ги претстави своите изведби од обновените X3 и X4 модели...

ПРЕМИЕРА: Alpina ја претстави својата верзија на BMW Серија 8 Gran Coupe!

Новиот Alpina B8 Gran Coupe извлекува 620 коњски сили и 800 Nm вртежен момент од 4.4-литарскиот твин-турбо

ПРЕМИЕРА: BMW Alpina XB7 – Монструозен луксузен SUV со 620 коњски сили!

Сега за сега, BMW не најавува дека ќе претстави M-изведба од големиот X7 – па доколку не...

ПРЕМИЕРА: BMW Alpina D3 S е врвен дизелски крстосувач со 355 коњски сили!

Добро-познатите тјунери на моделите на BMW ја претставија својата визија за врвна дизелска...

Премиера: Alpina B7 xDrive e уште побрза и полуксузна BMW Серија 7

Alpina ја претстави нивната суперлимузина базирана на обновената BMW Серија 7 на автомобилскиот...

BMW Alpina D5 S е најбрзиот турбодизел на планетата!

Тјунерот за автомобилите на BMW тврди дека новиот D5 S е најбрзиот турбодизел кој во моментов...

Утринска Гимнастика: Alpina ја најавува новата B7, базирана на новата Серија 7 на BMW!

Спортската агресивност на M-дивизијата на BMW не одговара на луксузниот гламур на Серијата 7,...