full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Концепти

Во полн сјај!

Веќе треба да ни е повеќе од јасно, дека дизајнот и тоа како продава. Се разбира, постојат...

Модерна верзија на Alfa Romeo Giulia GTA!

Францускиот дизајнер Vincent Montreuil кој е еден од следбениците на марката, замислил како би...

Toyota NS4 Plug-in Hybrid – Hello Nasty!

Очигледно е дека Toyota сеуште инвестира многу во хибридните технологии – а предвесник на...

Редно беше – Acura NSX Concept!

Поминаа денови, месеци, години, векови, милениуми, цели ери во молитви за нов NSX од Honda… Со...

Volkswagen E-Bugster – Електричен Хот-Род!

Како варијанта на VW Beetle, Volkswagen ни го нуди E-Bugster, нивниот концепт за електрична Буба. Со...

Концепти – Како можеше да изгледа Peugeot 208?

Секогаш е интересно кога можеме да видиме зад кулисите и да видиме како можел да изгледа...

Ем “Eco”, ем “Sport”…

Ретко кој од нас може да ги спои “Eco” и “Sport” во една целина, а истата да има поента....

Lexus LF-Lc – Официјални Фотографии!

Пред Новогодишните празници „протекоа“ неколку фотографии од новото хибридно купе на...

Zugo – Yugo за новите генерации?

Младиот дизајнер, Милош Париповиќ од Загреб го дизајнирал Zugo за натпревар во Загреб, каде со...

Како ќе изгледа новиот BMW M3/M4?

Иако само шпекулативно, 30-годишниот Jacek Kolodziejczyk, попознат како IACOSKI ни ја претставува...

Lexus LF-LC Хибридно Спортско Купе

Откако се појавија неколку нецелосни фотографии, сега го гледаме новото LF-LC хибридно купе на...

Toyota NS4 – Нов хибриден концепт за Детроит!

Toyota го најави NS4 – нивниот нов концепт кој треба да се појави на автомобилскиот салон во...

Lexus и Honda со нови концепти во Детроит!

Тукушто заврши авто-салонот во Токио, а Јапонците веќе најавуваат нови концепти со кои ќе ја...

Volvo P1800 Future Concept

Годинава се навршуваат 50 години од првото појавување на Volvo P1800, за кого веќе пишувавме....