Skoda Vision C е најава за купе со пет врати за Чешкиот бренд! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Skoda Vision C е најава за купе со пет врати за Чешкиот бренд!

Skoda не запира ниту за момент – по грстот нови и освежени модели, во Женева ќе ни претстави концепт за тоа како би можело да изгледа нивното купе со пет врати.

Од Skoda изјавуваат дека VisionC е студија за „динамично и елегантно купе со пет врати“ кое “ја покажува  можноста за иновативни каросериски концепти“ за иднината на брендот. Нам ни изгледа интересно и привлечно – дизајнот ги следи моменталните дизајнерски насоки на брендот – линиите се чисти, остри и јасни, а автомобилот изгледа ниско и спортско. Секако, повеќе ќе знаеме во Женева – сега не знаеме ни како всушност ќе изгледа концептот, ниту пак каква механичка основа ќе има. Претпоставуваме дека ќе биде изграден врз MQB платформата на Volkswagen Групацијата, но повеќе ќе знаеме наскоро.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.