full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Спорт

Honda се враќа на тркачките патеки!

Откако се повлече од Формула 1 во 2008 година, иднината за јапонскиот производител во...

Dacia Lodgy Glace и Алан Прост – победничка комбинација!

Во многу интересна и неизвесна завршница, легендарниот Алан Прост со својата Dacia Lodgy Glace го...

Ни Dacia не е тоа што беше!

Можеби до вчера беше предмет за потсмев, сепак полека но сигурно, Dacia почнува да се искачува...

Sebastien Loeb повторно победник во Monte Carlo!

Со победата во Монте Карло, како и најдоброто време на Power Stage делницата, Loeb ги освои...

Француски триумф на Dakar!

Годинава изгледа највеќе среќа имаа Француските возачи, и кај автомобилите, и кај...

Ford подготвен за новата WRC сезона!

Со претставувањето на новите бои на Ford Fiesta WRC, тимот на Ford најавува дека е подготвен да се...

Sebastien Ogier e новиот Champion of Champions!

Откако вчера Team Germany  ја освои титулата на нациите, денес Sebastiеn Ogier се закити со круната...

Team Germany победи на Race of Champions – Nations Cup 2011!

Германскиот тим составен од Sebastian Vettel и Michael Schumacher победи на годинешното издание на Nations Cup на...

Kimi Raikkonen повторно во F1!

По кратката пауза од F1 (и обидите во NASCAR и WRC), Кими Раиконен се враќа во F1, овој пат како возач...

Sebastiеn Ogier во тимот на VW во светскиот рели шампионат!

Довчерашниот колега на Sebastien Loeb од 2013-та ќе вози за тимот на Volkswagen во светскиот рели...

WRC 2011: Осма титула за Sebastien Loeb!

Летечкиот французин повторно ги докажа своите квалитети, овој пат со новиот рекорд – 8...