Андреја Јарчевски – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search
Андреја Јарчевски

Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.

Jaguar се збогува со F-Pace со две специјални изведби на луксузниот SUV

Двете специјални изведби на F-Pace се наменети не само да прослават 90 години иновативност, туку...

Volkswagen ќе се ориентира кон плаг-ин хибридните возила

Во изјава за Bloomberg, Thomas Schafer кој е на чело на брендот Volkswagen изјави дека „купувачитe сега...

ПРЕМИЕРА: Renault Rafale E-Tech 4×4 300 HP е плаг-ин хибриден SUV со малку магија од Alpine

1.2-литарскиот турбо-бензинец со три цилиндри соработува со батерија со капацитет од 22 kWh и...

Porsche Driving Experience 2024 – Прв контакт со насилниот Cayenne Coupe Turbo E-Hybrid GT Package!

Porsche Driving Experience повторно во Македонија, а ѕвезда на овогодинешното возење беше новиот Cayenne Coupe...

Во салонот на Audi е изложен електричниот Q4 e-tron

Во салонот на Audi во Скопје од неодамна е изложен целосно-електричниот Q4 e-tron – првиот модел...

ПРЕМИЕРА: Новата Opel Frontera доаѓа со електричен и хибриден погон!

Opel неодамна ги објави првите детали за Frontera, но денес на официјалната премиера откри дека ќе...

Porsche се подготвува да го претстави првиот хибриден 911

„Богохулие“ или очекуван технолошки напредок? Porsche заврши со тестирањето на новиот...

Пристигна освежениот Volkswagen Touareg

Освежениот голем SUV на Volkswagen пристигна во салонот на германскиот бренд во Скопје.

Толту Моторс најавува пристигнување на нови модели од Wey и Ora

Кинескиот гигант Great Wall во своето портфолио има многу различни брендови и модели, а...

ПРЕМИЕРА: BMW M4 CS – Малку поцивилизиран CSL!

Новиот M4 CS е поставен над M4 и М4 Competition во хиерархијата на M-дивизијата, но истовремено е под...

Во првите три месеци од 2024, во Македонија се продадени 1712 нови автомобили!

Според (неофицијални, секако) податоци кои пристигнаа до нас, во првите три месеци од 2024 се...

ТЕСТ: Geely Atlas Pro 1.5T 4WD MHEV – Самоуверен настап на кинескиот гигант

Geely иако за прв пат се појавува во Македонија, сепак не е непознато име на нашите простори....

ПРЕМИЕРА: Новиот 12Cilindri го носи најмоќниот 12-цилиндерски мотор во историјата на Ferrari!

6.5 литри, 12 цилиндри во V-конфигурација, 830 коњски сили и 678 Nm вртежен момент. 12Cilindri го носи...

Cupra ги претстави освежените Leon и Formentor

Со освежувањето, спортскиот хечбек и самоуверениот SUV на Cupra добиваат затегнат, поагресивен...