Top Gear се враќа на 30-ти Јуни! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Top Gear се враќа на 30-ти Јуни!

BBC објави дека новата сезона од најгледаната забавна емисија за автомобили ќе започне на 30-ти Јуни.

Во претстојната сезона ќе биде посветено време на Ferrari F12 Berlinetta, BAC Mono, Jaguar F-Type, Mercedes-Benz SLS AMG Black Series и Renault Clio RS. Исто така, Џереми Кларксон, Ричард Хамонд и Џејмс Меј ќе земат учество во едно од нивните класични патешествија, каде што ќе ги споредат Audi R8 Spyder, McLaren Mp4-12C Spider и Ferrari 458 Spider.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.