full screen background image
Search

ТАГ: ,

Премиера: Renault Scenic XMOD

Францускиот Renault во Женева ќе го претстави Scenic XMOD – кросовер наменет за фамилиите кои...

Официјално: Renault Captur – Nissan Juke на Француски начин

Renault ја претстави сериската верзија на урбаниот кросовер Captur, кој ќе дебитира во Женева во...

Renault Alpine пристигнува во 2015

Покрај претходните шпекулации за соработка со Lotus, Renault реши да го направи новиот Alpine заедно...

Renault-Nissan групацијата го презема брендот Lada

Со намалувањето на продажбата на нови возила во Еврозоната, автомобилските производители...

RenaultSport Megane Estate GT 220 – Спортски фамилијарен автомобил

Renault сака да ги задоволи желбите на купувачите кои би сакале да ги комбинираат...

Sao Paulo motor show: Renault DCross Concept

Новиот концептен автомобил на Renault базиран на Dacia Duster е изложен на автомобилскиот саем во Сао...

Најавен тркачкиот Renault Clio Cup за 2014

Renault ги објави првите детали за новиот 2014 Clio Cup, наменет да се натпреварува на тркачките...

Директно од Саемот во Париз: Clio RS и Clio Estate

Премиерата на Renault Clio RS и Estate варијантите се одржа вчера по отварањето на портите на 2012-тото...

Lotus ќе го произведе Renault Alpine?

Поради намалување на трошоците за производство, новиот Renault Alpine и сериската верзија на...

Официјално: 2012 Renault Clio

Renault ја откри четвртата генерација на Clio, пред нејзиното целосно претставување на Саемот во...

Видео: Renault Alpine A110-50 Concept и Alpine A110 Berlinette

Со агресивен изглед и високи перформанси, Renault Alpine A110-50 е достоинствен наследник на...

Панорама: Renault Alpine A110-50

Пред само неколку дена, први и ексклузивно ви го претставивме Renault Alpine A110-50. Денес ги...