Утринска Гимнастика: The Grand Tour продолжува со аудицијата за нов возач – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: The Grand Tour продолжува со аудицијата за нов возач

Тројцата водители од The Grand Tour продолжуваат со потрагата по нов возач, а овојпат по дирекции на Ричард Хамонд ја испробуваат шансата со возачи каскадери.

Двајцата кандидати го стартуваат својот круг на патеката во два модели на Renault. Првиот во Clio RS, а вториот позади воланот на Megane RS. Не би сакале да раскажуваме што точно се случува, но сигурно претпоставувате дека се завршува комично.

Погледнете ги видеата и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.