full screen background image
Search

ТАГ: ,

Утринска Гимнастика: Koenigsegg One:1 на тркачката патека Suzuka!

Погледнете како шведскиот монструм со 1360 коњски сили ја покорува легендарната тркачка...

Утринска Гимнастика: Од 0 до 360 километри на час во Koenigsegg One:1

Погледнете како од прво лице изгледа монструозното забрзување на Koenigsegg One:1 од 0 па сè до 362...

Врвна технологија: Koenigsegg Regera – Хибриден суперавтомобил со 1500 коњски сили!

Можеби најинтересниот автомобил претставен во Женева е токму технолошкото чудо на Koenigsegg...

Премиера: Koenigsegg One:1 – Првиот мега-автомобил!

Шведскиот произвoдител го откри многу-очекуваниот One:1 кој планира да го превземе приматот за...

Koenigsegg One:1 – една коњска сила на еден килограм маса

Според најнови информации, Koenigsegg ќе произведе најбрза до сега, ограничена верзија од само...