full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Koenigsegg One:1 постави нов рекорд на Spa-Francorchamps!

Мега-автомобилот од Шведска постави нов рекорд на легендарната патека – и го надмина времето поставено од McLaren P1 за цели 5 секунди!

На монструозниот автомобил со 1341 коњска сила му беа потребни само 2 минути, 32 секунди и 14 стотинки да го постави новиот рекорд за цивилни автомобили – и тоа на пробно возење! Времето кое го постави шведскиот мега-автомобил комфорно го подобри рекордот поставен од страна на британскиот McLaren P1.

Edifice-baner-600

Погледнете како тоа изгледаше!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.