koenigsegg – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Вечерно кино: Koenigsegg Jesko постави нов рекорд на една од најдолгите патеки во Европа

Рекордот го постави тест возачот Никлас Лилја на стазата Готланд Ринг во Шведска, а на...

ПРЕМИЕРА: Koenigsegg ја претстави „семејната“ Gemera во нејзината финална форма

Koenigsegg игра по сосем други правила – Gemera има четири седишта, супер-напредни технологии и до...

Утринска Гимнастика: Koenigsegg Regera танцува валцер на снежна бина

По повод денот на вљубените, Koenigsegg објави видео во кое моделот Regera танцува со пролизгување...

ПРЕМИЕРА: Jesko Absolut е најбрзиот Koenigsegg на сите времиња!

Koenigsegg го претстави моделот Jesko Absolut, кој според зборовите на компанијата е најбрзиот...

ПРЕМИЕРА: Koenigsegg Gemera е хиперкрузер со четири седишта!

Шведскиот бренд го претстави новиот модел Gemera, кој нуди неверојатни перформанси и има...

ПРЕМИЕРА: Koenigsegg Jesko – Новиот шведски хипер-автомобил може да постигне 482 километри на час!

Новиот хипер-автомобил на Koenigsegg е замена за Agera RS – и го носи името на таткото на Christian von...

Koenigsegg претстави Regera од „гол карбон“

Има нешто особено секси кај таканаречениот „гол карбон“ – карбон кој не е покриен со...

Вечерно Кино: Тест за издржливост на новата Koenigsegg Regera

Koenigsegg објавија видео од краш тестовите кои ги поминува новата Regera, заедно со тестовите за...

Видео: Koenigsegg Agera RS го подобри својот рекорд за 0-400-0 км/ч!

Покрај поставувањето на нов брзински рекорд за сериски автомобил, Koenigsegg Agera RS го подобри и...

Koenigsegg Agera RS е новиот најбрз сериски автомобил со максимална брзина од 444.6 км/ч!

Koenigsegg Agera RS постигна просечна брзина од 444.6 км/ч во текот на двете возења кои беа направени во...

Видео: Koenigsegg Agera RS го презема 0-400-0 рекордот од Bugatti Chiron!

Дами и Господа – имаме нов рекордер во 0-400-0 дисциплината – рекордот на Chiron е победен,...

Koenigsegg One:1 се судри силно за време на тестирањето на Nurburgring

Ултра-редок примерок на Koenigsegg One:1 претрпе сериозна штета откако се судри и предизвика пожар...

Утринска Гимнастика: Castrol Edge и клонот ривал на Koenigsegg One:1

Производителот на моторни масла Castrol објави интересно видео за промоција на маслото EDGE Titanium...

Koenigsegg ја престави сериската изведба на хипербрзата Regera!

Шведскиот производител ја разоткри сериската верзија од Regera, која претрпела над 3,000 измени...