Вечерно Кино: Тест за издржливост на новата Koenigsegg Regera – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Тест за издржливост на новата Koenigsegg Regera

Koenigsegg објавија видео од краш тестовите кои ги поминува новата Regera, заедно со тестовите за испитување на издржливоста на нејзината каросерија.

Покрај тестирањето на тркачки патеки и долги патишта, дел од развивањето на моделите на Koenigsegg вклучува возење преку ивичњаци, удирање на панелите од карбон со чекан, како и челно и странично судирање во објекти. Како благодарност за добиените 1 милион фанови на инстаграм, Шведскиот бренд објави видео исечоци од тој процес.

Погледнете како изгледа тоа!

THANK YOU FOR 1 MILLON FOLLOWERS! Thats SMASHING! ?

A post shared by Koenigsegg (@koenigseggautomotive) onОтсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.