cadillac – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: , ,

Утринска Гимнастика: General Motors ја напаѓа Норвешка со електрични возила, Audi одговора на предизвикот!

General Motors ја претстави најновата хумористична реклама за овогодишниот Super Bowl, во која глумат...

Утринска Гимнастика: Cadillac LYRIQ може да се вози и без раце

Cadillac објави видео во кое ја потенцира можноста за автономно возење на новиот модел LYRIQ, а за...

Cadillac Escala ја најавува иднината на американскиот премиум

Американците секогаш различно го интерпретирале автомобилскиот премиум сегмент од...

Новиот Cadillac CTS-V ќе нуди 640 коњски сили, ќе се бори со BMW M5 и E63 AMG!

Новиот американски супер-седан не само што е најмоќниот Cadillac на сите времиња, туку и...

Cadillac го претстави новиот Escalade Platinum – наменет за оние со подлабок џеб!

Омиленото возило на раперите и оние што така се чувствуваат доби специјална верзија која ќе...

Рапери од целиот свет, вашето ново возило пристигна – новиот Cadillac Escalade!

Возилото на популарните рапери – или оние кои сакаат да мислат дека се такви – ја доби...

Cadillac Elmiraj Concept – Потенцијален знаменосец на Американскиот луксуз!

Elmiraj е замислен да биде на самиот врв на понудата на Cadillac, а тоа значи дека е врв на...

Официјално: Новиот Cadillac CTS Sedan

Ова е целосно новиот Cadillac CTS, конкурент на BMW Серија 5 и Mercedes E-класа, претставен на...

Cadillac ELR Hybrid – згодниот брат на Opel Ampera

Cadillac ја претстави сериската верзија од концептот Converj четири години по неговата премиера на...

Cadillac CTS-V со 1226 КС by Hennessey Performance

Hennessey е еден од најамбициозните тјунери во светот, знаејќи ги автомобилите кои тие ги...

Cadillac ELR ќе биде Chevrolet Volt на стероиди

Cadillac ги објави плановите да создаде сериска верзија од концептот Converj, којa ќе ја носи...