Утринска Гимнастика: General Motors ја напаѓа Норвешка со електрични возила, Audi одговора на предизвикот! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: General Motors ја напаѓа Норвешка со електрични возила, Audi одговора на предизвикот!

General Motors ја претстави најновата хумористична реклама за овогодишниот Super Bowl, во која глумат Вил Ферел, Cadillac Lyriq и GMC Hummer EV – но Audi веќе одговори на предизвикот!

Норвешка е земјата која води по продадени електрични возила по жител, а комичарот Вил Ферел сака САД да и ја превземат првата позиција. Поради тоа ги повикува актерите Кенан Томпсон и Аквафина, со цел да слетаат таму и да пренесат јасна порака.

Што се случува понатаму, погледнете во видеото:

Но Audi веќе подготви одговор – а има и со што да се пофали, токму E-Tron беше едно од најпродаваните електрични возила во Норвешка.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.