Тестови – Страница 29 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тестови

ТЕСТ: Seat Leon 2.0 TDI Style – Заслужено на тронот!

Кога нов автомобил ќе ја освои наградата за Автомобил на Годината, очекувањата се...

ТЕСТ: Porsche Cayenne 3.0 Diesel – Спортски луксузен теренец со рационално срце!

Новата, втора генерација на теренецот од Штудгарт носи сериозни промени кај...

ТЕСТ: Citroen C-Elysee 1.6 HDI 90 Exclusive – Француска инвазија!

Неколку дена се дружевме со C-Elysee, борецот на Citroen во конкурентната класа на достапни мали...

ТЕСТ: Skoda Rapid – Стремеж кон врвот!

Желбата да се има автомобил во понудата кој не само ценовно, туку и функционално ќе биде...

ТЕСТ: Renault Clio Expression Energy 0.9 tCe

Пред нас е Renault Clio од најновата, четврта генерација – модел во кој Renault вложува навистина...

ТЕСТ: Toyota Auris 1.6 Valvematic Luna

Новиот натпреварувач на Toyota доаѓа подготвен за борба со докажаните Европски конкуренти. Ние...

ТЕСТ: Ford Mondeo 2.0 TDCi Trend – Почувствувајте се како James Bond!

Mondeo е модел кој беше лансиран во сега веќе далечната 2007 година, но тоа не значи дека не е...

ТЕСТ: Citroen DS4 Sport Chic THP 200 – Автомобилски Haute Couture

Сакале љубителите на брендот да признаат или не, еден период Citroen како да остана без својот...

ТЕСТ: Ford Focus Sedan 1.6 TDCi Trend – Спортски карактер и фамилијарна практичност!

Најновата, трета генерација на Ford Focus веќе и не е толку нов автомобил – повеќе од една година...

ТЕСТ: Volkswagen Golf VII – Повторно на врвот!

Кога Volkswagen ќе најави и ќе пушти во продажба нова генерација на легендарниот Golf, сите други...

ТЕСТ: Volvo V40 – Премиум на поинаков начин!

Неколкудневното дружење со Volvo V40 ни овозможи да се запознаеме со шведскиот натпреварувач во...

ТЕСТ: KIA Cee’d 1.4 – Чекори од седум милји!

Новата, втора генерација на корејскиот натпреварувач во класата на компактни возила...

ТЕСТ: Mercedes-Benz A180 CDI AMG Sport – Револуција наместо еволуција!

Многу често кога зборуваме за нова генерација на некој автомобил, ќе го употребиме зборот...

ТЕСТ: Toyota GT 86 – Спортист за вистинските возачи!

Со GT 86 Toyota повторно се враќа на сцената на спортски автомобили, а нам ни беше пружена шансата...