Концепти – Страница 51 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Концепти

Ем “Eco”, ем “Sport”…

Ретко кој од нас може да ги спои “Eco” и “Sport” во една целина, а истата да има поента....

Lexus LF-Lc – Официјални Фотографии!

Пред Новогодишните празници „протекоа“ неколку фотографии од новото хибридно купе на...

Zugo – Yugo за новите генерации?

Младиот дизајнер, Милош Париповиќ од Загреб го дизајнирал Zugo за натпревар во Загреб, каде со...

Како ќе изгледа новиот BMW M3/M4?

Иако само шпекулативно, 30-годишниот Jacek Kolodziejczyk, попознат како IACOSKI ни ја претставува...

Lexus LF-LC Хибридно Спортско Купе

Откако се појавија неколку нецелосни фотографии, сега го гледаме новото LF-LC хибридно купе на...

Toyota NS4 – Нов хибриден концепт за Детроит!

Toyota го најави NS4 – нивниот нов концепт кој треба да се појави на автомобилскиот салон во...

Lexus и Honda со нови концепти во Детроит!

Тукушто заврши авто-салонот во Токио, а Јапонците веќе најавуваат нови концепти со кои ќе ја...

Volvo P1800 Future Concept

Годинава се навршуваат 50 години од првото појавување на Volvo P1800, за кого веќе пишувавме....

Smart го подготвува For-Us за Детроит?

Во обид да се приближи повеќе кон Американските купувачи, Smart ќе им го понуди токму она што...

Mazda Takeri Concept – Следната Mazda 6?

Еден од нашите омилени концепти кои се појавија неодамна е токму Takeri концептот на Mazda. Во...

2011 Tokyo Motor Show – Концепти – Прв дел!

На овогодинешниот авто-салон во Токио домашните производители се во полн ефект, и уште на...

Honda EV-STER: Спортист за иднината; Honda CR-Z iCF оди во производство!

Инженерите на Honda не губат време. Откако ни го покажаа Small Sports EV концептот, сега го гледаме...

Концепт: Volkswagen Cross Coupe прикажан во Токио!

Уште едно неочекувано изненадување во Токио – иновативниот Cross Coupe концепт на Volkswagent –...

Nissan Juke Nismo Sport Concept

По налудничавиот Nissan Juke R, за кој веќе пишувавме, Nissan ни ја претставува и Nismo Sport верзијата на...