full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Концепти

Peugeot 208 XY Concept

Офанзивата која Peugeot ја подготвува за Женева се зајакнува со секој нов концепт. По Peugeot 208 GTi и...

Peugeot 208 GTi Concept – Разјарено лавче!

Една од премиерите која Peugeot ја подготвува за авто-салонот во Женева е токму спортската...

Mazda ќе го прикаже Takeri во Женева!

Веќе зборувавме за Takeri концептот на Mazda, а наскоро тој ќе ја има и својата Европска премиера...

Kia Trackster Concept – Изненадување од Kia!

Од време на време се појавува концепт кој веднаш ни го привлекува вниманието со својот...

Mercedes-Benz Citan – Градски Титан!

Според Mercedes-Benz, годишно се продаваат до 700.000 мали градски транспортни возила. Со оглед на таа...

Dodge почна да го открива новиот Viper!

Пред само неколку часа, Dodge ја прикажа првата скица од новиот Viper!

Mitsubishi со нов SUV во Женева!

Јапонскиот производител ќе ни претстави нов SUV на саемот на автомобили во Женева!

Во полн сјај!

Веќе треба да ни е повеќе од јасно, дека дизајнот и тоа како продава. Се разбира, постојат...

Модерна верзија на Alfa Romeo Giulia GTA!

Францускиот дизајнер Vincent Montreuil кој е еден од следбениците на марката, замислил како би...

Toyota NS4 Plug-in Hybrid – Hello Nasty!

Очигледно е дека Toyota сеуште инвестира многу во хибридните технологии – а предвесник на...

Редно беше – Acura NSX Concept!

Поминаа денови, месеци, години, векови, милениуми, цели ери во молитви за нов NSX од Honda… Со...

Volkswagen E-Bugster – Електричен Хот-Род!

Како варијанта на VW Beetle, Volkswagen ни го нуди E-Bugster, нивниот концепт за електрична Буба. Со...

Концепти – Како можеше да изгледа Peugeot 208?

Секогаш е интересно кога можеме да видиме зад кулисите и да видиме како можел да изгледа...

Ем “Eco”, ем “Sport”…

Ретко кој од нас може да ги спои “Eco” и “Sport” во една целина, а истата да има поента....