full screen background image
Search

ТАГ: ,

Премиера: Volvo официјално го претстави новиот XC90 SUV!

Без сомневање – ова е еден од најважните модели на Volvo, а новите технологии, елегантниот...

Volvo најавува иднина без сообраќајни несреќи – го претстави комплексот AstaZero

Комплексот AstaZero на Volvo е првиот масивен објект во светот каде ќе се развиваат и тестираат...

Volvo ги презентираше безбедносните системи на новиот XC90!

Премиерата на новото XC90 е закажана за следниот месец, но Volvo веќе откри многу детали за...

Volvo објави нови податоци околу следниот XC90, ќе има хибрид со 395 коњски сили!

Шведскиот производител ги потврди деталите околу моторите во новиот XC90 – на врвот ќе биде...

Volvo го претстави ентериерот на новиот XC90!

Целосното претставување е најавено за Август, но Volvo реши уште сега да ни претстави како ќе...

Volvo подготвен да го покаже Concept Estate во Женева!

Откако покажа неколку фотографии со кои само ги подгреваше обожувателите, Volvo и официјално...

Volvo се враќа во профитабилност, го претстави Concept XC Coupe

Шведскиот производител со Кинески сопственици објави дека во минатата година остварил...

Volvo S60 и V60 Polestar – Спортски перформанси во гените!

После неколку тизер фотографии и видеа, Polestar ги објави своите најнови изведби – V60 и S60. Со...

Volvo го објави спектакуларниот Concept Coupé!

Новиот концепт на Volvo влече инспирација и од легендарниот P1800, а истовремено ја прикажува...

Volvo R-Design пакети за освежените S60, V60 и XC60

Volvo ги претстави спортските R-Design третмани за неодамна освежените S60, V60 и XC60.

ТЕСТ: Volvo V40 – Премиум на поинаков начин!

Неколкудневното дружење со Volvo V40 ни овозможи да се запознаеме со шведскиот натпреварувач во...

Премиера: Volvo V40 R-Design

Новото Volvo V40 R-Design ја доживеа неговата премиера на автомобилскиот саем во Париз.

Официјално: Volvo V40 Cross Country

Во Фебруари годинава Volvo го претстави новиот V40 премиум компакт, а сега тие претставија...

Volvo S60 Polestar Performance Concept – Супербрз Скандинавец!

Вчера Volvo во Шведска го претстави долго очекуваниот S60 Polestar Performance Concept, замислен како...