rimac – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

Rimac и BMW Group објавија стратешко партнерство!

Rimac Technology и BMW Group денес го објавија своето долгорочно, стратешко партнерство.

ВЕЧЕРНО КИНО: Rimac Nevera постави гинисов рекорд за највисока брзина – во рикверц!

Со едностепениот менувач и погонската единица со 1888 коњски сили на сите четири тркала, Nevera...

Bugatti ќе продолжи со супер-ексклузивните автомобили и во ерата на Rimac

Веќе подолго време се шпекулира дека Bugatti ќе воведе втор паралелен модел во својата понуда,...

Утринска Гимнастика: Rimac Nevera – Од сон до реалност!

Rimac објавија ново кратко видео во кое го опишуваат развојот на новиот електричен...

Rimac и Bugatti заедно ќе ја пишуваат иднината!

По неколкумесечните шпекулации, конечно и официјално – Rimac и Porsche започнуваат заедничка...

Официјално: Rimac Nevera – 1914 коњски сили и „стотка“ за 1.97 секунди!

C_Two на Rimac Automobili беше претставен пред нешто повеќе од три години – а денес го гледаме...

Porsche го зголеми уделот во Rimac Automobili на 24 проценти

Надзорниот одбор на Porsche AG одлучи да го зголеми уделот на германскиот бренд во Rimac Automobili од 15...

Rimac изведе краш тестови на единаесет примероци на C_Two

Хрватскиот бренд на електрични хиперавтомобили објави видео во кое го проверува новиот...

Hyundai и KIA инвестираат 80 милиони евра во Rimac

Хрватскиот производител на електрични супер-автомобили и јужнокорејскиот гигант ја...

Porsche купи 10% од хрватскиот производител на електрични супер-автомобили Rimac Automobili

Германскиот производител на спортски автомобили објави дека купи учество од 10% во...

Женева 2018: Rimac Automobili го претстави својот нов хипер-автомобил – електричниот C_Two

Бројките кои хрватскиот производител ги објави се застрашувачки – 1888 коњски сили, 2300 Nm...