alpine – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Alpine конечно во Македонија – пристигна A110 GT!

Спортското купе со централно-поставен мотор и погон на задните тркала пристигна и кај нас...

Новиот Alpine A110 R Turini ја предводи линијата на францускиот спортски автомобил

A110 се издвојува од толпата благодарение на неговата едноставна формула за лесен спортски...

Alpine A110 R Le Mans е во чест на 100-годишнината на Le Mans

Alpine A110 R Le Mans е изграден врз веќе екстремниот A110 R, но добива доработки кои го прават уникатен...

Alpine A290_β е електричниот хот хеч на иднината!

Со електричниот A290_β, францускиот бренд ја најавува иднината на брзите мали електрични...

ПРЕМИЕРА: Alpine Alpenglow ја најавува иднината на францускиот бренд

Името на концептот доаѓа од црвеникавото светло кое се јавува над планините пред...

Alpine најавува електричен купе-седан, спортски компакт и наследник на А110

Спортскиот бренд на Групацијата Renault, претстави најавни скици за нивната претстојна гама на...

Естебан Окон и Фернандо Алонсо ќе возат Alpine A110s со Формула 1 шари

Формула 1 возачите на Alpine – Естебан Окон и Фернандо Алонсо добија на поклон за користење...

Alpine го претстави новиот болид за 2021 година

Alpine го разоткри новиот Формула 1 болид за 2021 година, кој е декориран во боите на Француското...

Renault ја претстави новата, радикална Renaulution стратегија за трансформација на брендот!

Утринава Groupe Renault го претстави својот нов стратешки план кој го нарекува Renaulution, преку кој...

Alpine подготви робустна верзија на A110 – концептот SportsX

A110 SportsX влече инспирација од рели-натпреварувањата и зимските спортови – и добива...

ПРЕМИЕРА: Alpine го претстави поекстремниот А110S

Хардкор-верзијата на Alpine A110 ја носи ознаката A110S и доаѓа со ревидирана шасија, зголемена...

Женева 2017: Alpine A110 Coupe доаѓа со 1.8 Turbo со 247 коњски сили!

Alpine конечно целосно го претстави новиот A110 Berlinette – спортски автомобил со средно поставен...

ОФИЦИЈАЛНО: Alpine се враќа на сцената со новиот A110!

Легендарниот производител Alpine се враќа на пазарот и тоа со ретро-футуристичкиот A110!

Чекор поблиску до сериско производство – Renault го претстави Alpine Vision

Легендарниот француски бренд се враќа – и ќе тегне по емотивните нишки на вљубениците во...