full screen background image
Search

ТАГ: ,

ABT го засили новиот Audi S3 на 365 коњски сили!

Додека сме во исчекување на новата најсилна RS3 изведба од актуелната генерација на моделот...

ПРЕМИЕРА: ABT Audi RS Q8-R има 740 коњски сили!

Ако Неверојатниот Хулк од Avengers серијалот имаше „службено“ возило, тоа ќе беше ABT RS Q8-R!

ABT Sportsline му посвети малку внимание на новиот RS Q3 Sportback

Ако 400 коњски сили и 480 Nm вртежен момент не се доволни, тјунерите од ABT Sportsline се тука за да...

ПРЕМИЕРА: ABT RS6-R е 740-коњско караванско лудило!

Тјунерите од ABТ му посветија внимание на новиот мега-караван од Инголштад – па сега...

Тјунерите од ABT подготвија Amarok V6 TDI со 306 коњски сили

Инженерите од ABT Sportsline му посветија внимание на Volkswagen Amarok – и направија возило подготвено...

За оние на кои никогаш не им е доволно – ABT Audi S8 со 675 коњски сили!

Да речеме дека имате доволно пари за Audi S8, и едно утро решавате дека 520-те коњски сили не ви се...

Audi S1 ABT – Улично ѕверче со 310 коњски сили!

Доколку сметате дека 230 коњски сили кои се нудат кај малиот Audi S1 Quattro не се доволни, тука се...