full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Концепти

Редно беше – Acura NSX Concept!

Поминаа денови, месеци, години, векови, милениуми, цели ери во молитви за нов NSX од Honda… Со...

Volkswagen E-Bugster – Електричен Хот-Род!

Како варијанта на VW Beetle, Volkswagen ни го нуди E-Bugster, нивниот концепт за електрична Буба. Со...

Концепти – Како можеше да изгледа Peugeot 208?

Секогаш е интересно кога можеме да видиме зад кулисите и да видиме како можел да изгледа...

Ем “Eco”, ем “Sport”…

Ретко кој од нас може да ги спои “Eco” и “Sport” во една целина, а истата да има поента....

Lexus LF-Lc – Официјални Фотографии!

Пред Новогодишните празници „протекоа“ неколку фотографии од новото хибридно купе на...

Zugo – Yugo за новите генерации?

Младиот дизајнер, Милош Париповиќ од Загреб го дизајнирал Zugo за натпревар во Загреб, каде со...

Како ќе изгледа новиот BMW M3/M4?

Иако само шпекулативно, 30-годишниот Jacek Kolodziejczyk, попознат како IACOSKI ни ја претставува...

Lexus LF-LC Хибридно Спортско Купе

Откако се појавија неколку нецелосни фотографии, сега го гледаме новото LF-LC хибридно купе на...

Toyota NS4 – Нов хибриден концепт за Детроит!

Toyota го најави NS4 – нивниот нов концепт кој треба да се појави на автомобилскиот салон во...

Lexus и Honda со нови концепти во Детроит!

Тукушто заврши авто-салонот во Токио, а Јапонците веќе најавуваат нови концепти со кои ќе ја...

Volvo P1800 Future Concept

Годинава се навршуваат 50 години од првото појавување на Volvo P1800, за кого веќе пишувавме....

Smart го подготвува For-Us за Детроит?

Во обид да се приближи повеќе кон Американските купувачи, Smart ќе им го понуди токму она што...

Mazda Takeri Concept – Следната Mazda 6?

Еден од нашите омилени концепти кои се појавија неодамна е токму Takeri концептот на Mazda. Во...

2011 Tokyo Motor Show – Концепти – Прв дел!

На овогодинешниот авто-салон во Токио домашните производители се во полн ефект, и уште на...