Renault Initiale Paris Concept – најава за следниот Espace? – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Renault Initiale Paris Concept – најава за следниот Espace?

Со луксузниот и привлечен концепт, Renault ја најавува новата генерација на успешното повеќенаменско возило – Espace!

Иако немаме многу информации за Intiale Paris Concept, можеме да претпоставиме дека францускиот бренд ќе го искористи за гордо да ја најави следната генерација на успешниот и популарен Espace. Според нив, новиот концепт е визија за премиум под-бренд кој би требало да стане дел од Renault групата.

Токму овој концепт е најава за премиум возило кое е комбинација од SUV и повеќенаменско возило. Повеќе детали ќе имаме наскоро, но сега за сега ги имаме само овие фотографии.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.