Утринска Гимнастика: Audi Е-Tron S е масивен електричен дрифтер! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Audi Е-Tron S е масивен електричен дрифтер!

Неодамна ги објавивме спецификациите на спортскиот електричен кросовер, но сега Audi ги демонстрира неговите способности на тркачката патека.

Целта на електричните автомобили е да понудат поеколошка алтернатива, а целта на кросоверите е да понудат поголема практичност. Од објавеното видео можеме да видиме дека новиот Audi E-Tron S успева да ги комбинира овие два елементи и дополнително да ги зачини со забава.

Погледнете го перформансот на електричниот модел подолу!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.