full screen background image
Search

Ова се автомобилите кои ќе се борат за титулата Автомобил на Годината во Македонија за 2017

По 22-ри пат ќе се избира Автомобилот на Годината во Македонија за 2017 – а ова се кандидатите кои ќе се борат за титулата.

Слично на глобалните трендови, и кај нас SUV моделите земаат сè поголем замав, а тоа се гледа и меѓу овогодинешните кандидати. Дури 4 од 7-те финалисти се SUV или кросовер автомобили. Оваа година, финалистите кои ќе се борат за титулата се:

Во моментов тече процедурата за избор на победникот, и очекуваме тој наскоро да биде прогласен. На сите кандидати им посакуваме среќа во борба за престижната титула.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.