Познати финалистите кои ќе се борат за Автомобил на Годината во Македонија! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Познати финалистите кои ќе се борат за Автомобил на Годината во Македонија!

Националното жири за избор на Автомобил на Годината во Македонија ги објави финалистите кои ќе се борат за овогодинешната титула!

По пошироката листа на кандидати, која беше неодамна објавена, националното жири ја објави конечната листа на финалисти кои се кандидати за титулата Автомобил на Годината во Македонија за 2015!

Согласно условите, националното жири за избор за Автомобил на Годината во Македонија одлучи кандидати да бидат следните возила (по азбучен редослед):

Минатата година титулата ја освои Škoda Octavia, а годината пред тоа со признанието се закити Seat Leon.

Од оваа година и CARclub е дел од жирито кое го одбира автомобилот на годината. Ве покануваме да ја посетите веб-страницата на Изборот за Автомобил на Годината во Македонија, како и официјалната Facebook страница!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.