„Протече“ фејслифтот на Renault Latitude. – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

„Протече“ фејслифтот на Renault Latitude.

Latitude е големиот седан на францускиот производител Renault, кој всушност е базиран на Samsung SM5 – a на овие фотографии ги гледаме првите детали околу неговиот фејслифт.

Да, добро прочитавте – Samsung SM5. Меѓу другото, овој светски бренд произведува и возила, а нивниот модел SM5 е основата за одличниот Latitude на Renault. Освежениот Latitude ќе го има своето деби на авто-саемот во Септември. Освежувањата вклучуваат нова маска на ладилникот, нови предни светла со LED додатоци, како и нови хромирани елементи, рестилизирани задни светла и нови тркала.

Сеуште немаме информации за промени во ентериерот, но претпоставуваме дека ќе има освежувања во стандардната опрема, како и нов мултимедијален систем.

renault-latitude-rearАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.