Одржана првата трка на CARclub Grand Prix! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Одржана првата трка на CARclub Grand Prix!

Во неделата се одржа првата трка од CARclub Grand Prix! Дваесетмина возачи ја имаа таа чест да учествуваат во инаугуративната трка!

АРТ Картинг Центарот беше наш домаќин, а ние си поминавме одлично! Трките беа забавни, а победникот на трката – Антон Ѓоршев – не само што го постави најдоброто време на нашата трка, го постави и најдоброто време на новиот распоред на тркачката патека!

Погледнете како си поминавме, а ако сакате и вие да учествувате можете да го направите тоа преку нашиот форум!

Фотографија: Дејан МаликовскиАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.