Мало намалување на цените на горивата – од денес горивата се поевтини за еден денар! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Мало намалување на цените на горивата – од денес горивата се поевтини за еден денар!

Регулаторната Комисија за Енергетика ги намали малопродажните цени на горивата за по еден денар!

Со мало закаснување од еден ден, со задоволство можеме да пренесеме дека од ноќеска на полноќ малопродажните цени на горивата се намалуваат за по еден денар. Тоа значи дека ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 ќе се продаваат по цена од 82.50 односно 84 денари за литар. Еден литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе се продава по цена од 70 денари за литар.

Намалувањето не е големо, но секое намалување е добредојдено.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.