Volkswagen го слави десеттиот роденден на Touareg со Edition X – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Volkswagen го слави десеттиот роденден на Touareg со Edition X

Volkswagen ќе ја прослави 10-годишнината од лансирањето својот познат SUV – Touareg. По тој повод ќе понудат специјално издание на овој голем SUV – Touareg Edition X!

Edition X добива неколку помали промени – нови 19-инчни алуминиумски фелни, предни bi-xenon светла како и панорамски покрив. Исто така, тука се и затемнетите прозори, хромираните детали како и неизбежните Edition X ознаки.

Внатрешноста исто така добива неколку промени. Сега внатре ќе не пречека ексклузивната Nappa кожа со која се обложени седиштата, а чувството на луксуз е надополнето со елементите од дрво.

Edition X ќе биде во понуда со повеќе мотори, додека цената ќе биде околу 61.000 евра за V6 TDI Bluemotion верзијата.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.