Startech Range Rover Evoque – за оние на кои обичниот Evoque им е премногу фенси! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Startech Range Rover Evoque – за оние на кои обичниот Evoque им е премногу фенси!

Постојат луѓе на кои не им се допаѓа поврзаноста на Evoque со Викторија Бекам (и ние сме во таа група), па за нив постои Startech Evoque!

Наменет да изгледа поубаво (и да се движи побрзо) на улиците – онаму каде што и онака ќе го поминува времето, Startech Evoque е визијата на Startech за тоа како Evoque би требало да изгледа. Многуте козметички детали се навистина бројни за да ги напишеме сите, па уживајте во галеријата фотографии.

Од Startech најавуваат дека веќе се подготвува цел пакет за дополнителна моќност на веќе силниот 240-коњски бензински агрегат, но и дека се подготвува и power kit за дизелската изведба. Нам и онака ни се допаѓа Evoque, па нема да коментираме повеќе!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.