renaultsport – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

Renault го претстави Megane RS Trophy-R – и веќе постави рекорд на Nurburgring

Како и „обичниот“ Megane RS Trophy – и новиот Trophy-R го користи истиот 300-коњски турбо-бензинец, но...

Новиот RenaultSport Megane ќе дебитира викендов во Монако!

Спортската дивизија на Renault потврди дека новиот Megane RS ќе го видеме веќе овој викенд, за време...

Хибридните RenaultSport модели пристигнуваат за пет години!

Спортската дивизија на Renault веќе работи на хибридизација на спортските модели на брендот, но...