psa – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: , , , ,

Спојувањето на FCA и PSA е конечно финализирано. Добредојде Stellantis!

Компаниите PSA и FCA конечно го завршија спојувањето во групацијата Stellantis, која сега е...

PSA и FCA официјално се согласија да се спојат

Новиот автомобилски гигант кој ќе биде резултат на спојувањето меѓу Groupe PSA и Fiat Chrysler Automobiles...

Opel целосно ќе се интегрира во PSA – претставена PACE! програмата

Челниците на Opel конечно ја дефинираа иднината на брендот – германскиот бренд побрзо ќе се...

PSA ќе започне да ги менува моторите на Opel со свои

Во изјава за Automobilwoche, Gilles Le Borgne од PSA изјави дека постепено ќе започнат да се користат...

Официјално: Од денес Opel е дел од PSA Групацијата

Од денес е и официјално – продажбата на Opel Automobile GmbH е завршена, и од денес Opel и Vauxhall се дел...

Citroen ќе понуди електрични верзии од сите свои возила

Стратегијата на Citroen ќе биде да имаат електрични верзии од повеќето или сите возила во...

По аквизицијата на Opel, PSA се подготвува за глобална експанзија

Информацијата – која доаѓа директно од фамилијата Peugeot – кажува дека францускиот...