full screen background image
Search

ТАГ: ,

Први дигитални рендери од 2014 Kia Cerato

Kia објави две дигитални илустрации од наследникот на компактниот седан Cerato, позициониран...

ТЕСТ: KIA Optima 1.7 CRDi – Надминување на сите очекувања!

Ја имавме привилегијата да се дружиме со новата Optima на KIA, и на крајот излеговме...

Презентација на KIA Optima во Македонија!

Пред само неколку часа, и официјално беше претставена новата KIA Optima во Македонија!

KIA Sorento – први официјални фотографии!

После големиот број шпионси фотографии и шпекулации за изгледот на фејслифираната верзија...

Новиот Kia pro_cee’d ќе биде претставен на Салонот во Париз

Светската премиера на новата генерација на Kia cee’d се одржа на последниот Салон за...

Kia Soul – Топлес!

KIA претстави една интересна верзија на својот кросовер Soul. Се работи за кабрилоет кој беше...