corvette – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

Хибридната Corvette E-Ray е најбрзата Corvette досега – катапултира до 60 милји на час за 2.5 секунди!

За 70-тиот роденден на Corvette, Chevrolet на светот му ја подарува најбрзата изведба досега!

Галерија: United Colors of… Corvette?

Forgiato ни подготви галерија од неколку модифицирани примероци на Corvette Stingray кои нас ни...

Официјално: Новата Corvette Z06 со преку 625 коњски сили!

Луѓето од Chevrolet не сакаат да ги објават сите детали, но најавуваат дена новата Corvette Z06 ќе има...

Први фотографии од новата Corvette Z06!

Само неколку дена пред нејзиното официјално претставување, на Интернет се појавија првите...

Утринска Гимнастика: Corvette Stingray пристигна во Европа!

Chevrolet Corvette Stingray наскоро ќе започне да се продава во Европа – погледнете како изгледаше...

Corvette Stingray Convertible претставена во Женева!

Сосема беше извесно дека новата Corvette ќе добие и свое кабриолет издание, но не очекувавме тоа...