full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тестови

ТЕСТ: Ford C-Max 1.6 TDCi Titanium – Практичното може да биде и забавно!

Неколку дена се дружевме со втората генерација на C-Max – и фамилијарниот MPV ни остави...

ТЕСТ: Audi A3 Limousine 1.6 TDI Attraction – Германски премиум!

Третиот член на семејството А3 е токму лимузинската изведба – и за прв пат Audi A3 се нуди во...

ТЕСТ: Opel Astra 1.4 Turbo 140 Sport – Улична Ѕвезда!

Луѓето од Риселхајм сакаат да се наметнат со своите модели, а еден од моделите со кој...

ТЕСТ: Ford Fiesta 1.25 Duratec Trend – Сè уште на врвот!

Малата Ford Fiesta не е нов модел – веќе неколку години е на пазарот, но освежената верзијa...

ТЕСТ: Opel Adam 1.4 – Градски шармер со милион комбинации!

Малиот Adam е најмалиот член на фамилијата на Opel, но има многу нешта кои го издигнуваат високо...

ТЕСТ: Audi A7 3.0 TDI S-Line – Интерконтинентална балистичка ракета!

Спортското мега-купе на Audi е несекојдневен автомобил кој измамува погледи каде и да се...

БРЗ ТЕСТ: Honda Civic 1.4i Sport – Скриен скапоцен камен!

Новиот Honda Civic не ни е непознат автомобил – всушност, веќе добро ја познаваме верзијата со...

ТЕСТ: Mazda 3 2.0 Skyactiv-G Revolution – Убедлив и самоуверен стремеж кон тронот!

Неодамна поминавме неколку дена во друштво на новата Mazda 3 – автомобилот во кој Mazda има многу...

ТЕСТ: Mitsubishi ASX 1.8 4WD DI-D Invite+ – Урбан воин со авантуристички дух!

Mitsubishi ASX веќе редовно го гледаме по нашите улици. Неодамна малиот компактен кросовер доби...

ТЕСТ: Mazda CX-5 Skyactiv-D 2.2 4×4 Revolution – Вистинско, динамично освежување

Конечно ја имавме можноста да седнеме зад воланот на новиот SUV на Mazda, и по неколкуте дена...

ТЕСТ: Fiat Panda 1.2 Easy – Италијански шарм и големи насмевки!

Fiat Panda е едно од оние мали возила кои се едноставно кул. Италијанскиот шарм е неизбежен а...

ТЕСТ: Toyota Corolla D-4D Luna – Доминација која трае декади!

Новата генерација на Toyota Corolla е кај нас – а ние бевме меѓу првите кои неколку дена се дружеа...

ТУРБО ТЕСТ: Audi Q7 V12 TDI – Монструм!

Ретки се можностите да се седне зад воланот на нешто со повеќе од 6 цилиндри. Кога бројката на...

ТЕСТ: Ford B-Max 1.0 Ecoboost Titanium – Поинаков пристап кон практичноста!

Секогаш ја поздравуваме храброста кога некој производител ќе понуди нешто несекојдневно на...