Филип – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search
Филип

Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.

Утринска Гимнастика: Porsche 911 GT1 сонува да биде возен на алпски премин

Германскиот производител на суперавтомобили објави интересно видео во кое прикажува како...

Збогум сива, здраво бои – Fiat ја отстранува сивата боја од својата понуда!

Италијанскиот бренд објави дека повеќе нема да ја нуди сивата боја како избор на нивните...

75-годишнината на Porsche се славеше и во Македонија!

Porsche Македонија заедно со Porsche Club Македонија приредија прекрасна прослава по повод 75тиот...

Tesla Model Y е најпродавано електрично возило во Јануари 2023 во Европа

Продажбата на електрични возила е во пораст за 14% во првиот месец од оваа година, со...

Два нови модели на Fiat ќе дебитираат оваа година

Извршниот директор на групацијата Stellantis – Карлос Таварес откри дека два целосно нови...

Следната Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio ќе биде електричен автомобил со 1000 коњски сили!

Извршниот директор на Alfa Romeo – Жан Филипе Импарато потврди дека Giulia во следната...

Dacia Sandero е најпродаваниот автомобил во Јануари 2023 во Европа

Најновиот извештај на JATO Dynamics ни кажува дека бројот на нови регистрирани автомобили е...

Ford Kuga е најпродаван плаг-ин хибриден автомобил во Јануари 2023 во Европа

JATO Dynamics објавува дека во првиот месец од 2023 година продажбата на плагин хибридни модели се...

Топ 100 најпродавани автомобили во 2022 во Европа

JATO Dynamics објави топ листа од најпродаваните 100 автомобили за изминатата година на Европскиот...

Утринска Гимнастика: Тревис Пастрана го сними најлудото Gumkhana видео досега!

Тревис Пастрана објави ново видео со кое ја презема титулата од Кен Блок за најлуда Gymkhana до...

Утринска Гимнастика: Скот Спид го заузди змејот со реликрос монструм

Ред Бул претстави фантастично видео за сите љубители на асфалтните рели етапи, збогатено со...

Volkswagen T-Roc е најпродаваниот автомобил во Август 2022 во Европа

JATO Dynamics објави брилијантни резултати за малиот кросовер на Volkswagen, по кои се искачи на врвот...

Виртуелниот концепт M1 одлично би се вклопил во гамата на BMW

Независниот дизајнер Hycade создаде егзотичен виртуелен концепт за модерна генерација на...

Утринска Гимнастика: W16 моторот на Bugatti е последниот од неговиот вид!

Bugatti претстави кратко, но прекрасно видео од произведувањето на уникатниот мотор, кој го...