full screen background image
Search
Филип

Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.

Mansory претстави агресивен тјунинг пакет за Aston Martin DBX

Mansory повторно ја откри својата дива страна со новиот тјунинг пакет за кросоверот на Aston Martin,...

Вечерно Кино: Битка помеѓу Ferrari F8, McLaren 765LT и Porsche 911 GT2 RS!

Магазинот Carwow ги спореди силите на Ferrari F8 Tributo, McLaren 765LT и Porsche 911 GT2 RS во драг трка на половина...

Manhart го направи BMW 850i Convertible помоќен од M8 Competition

Германскиот тјунер претстави нов тјунинг пакет наречен MH8 700 Convertible, наменет за...

Ferrari го претстави уникатниот специјален модел BR20

Италијанскиот бренд ја претстави неговата најнова уникатна креација, и исто како повеќето...

Lancia ќе започне со продажба надвор од Италија во 2024

По повеќе години отсуство од останатите eвропски пазари, покрај родната Италија, Lancia полека...

Вечерно Кино: Новата 31ва сезона на Top Gear ветува уште повеќе забава!

Top Gear повторно се враќа на екраните наредниот месец, а првиот трејлер за 31вата сезона носи...

Службите на Грчкиот остров Халки ќе возат електрични возила на Citroën

Малиот симпатичен остров Халки доби флота од шест целосно-електрични модели на Citroën за...

Manhart ја засили Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio на 653 коњски сили!

Познатиот Германски тјунер подготви третман за најсилната изведба на Alfa Romeo Giulia кој...

Дејан Христов создаде концепт за офроуд верзија на електричниот Microlino

Македонскиот дизајнер Дејан Христов во соработка со Српскиот инженер Владимир Матијашевиќ...

AC Schnitzer подготви тјунинг третман за новиот BMW M3

AC Schnitzer претстави цел пакет надградби за најновата генерација на BMW M3 Competition, кој содржи...

Tesla Model 3 доминираше во продажбата на електрични возила во Септември 2021 во Европа

Продажбата на електрични и електрифицирани возила достигна 221,000 примероци или дури 23% од...

Tesla Model 3 е најпродаван автомобил во Септември во Европа

Електричната револуција забележа ново достигнување откако Tesla Model 3 забележа најмногу...

Цените на пакувањата батерии се намалени за 87% од 2008 до денес

Брзиот напредок на технологијата на батериите за електрични автомобили придонесе за...

Alfa Romeo ќе лансира по еден нов модел до 2026, а потоа ќе стане електричен бренд

Извршниот директор на Alfa Romeo – Jean Philippe Imparato – изјави дека брендот ќе претстави по еден...