ВИДЕО: Ви текнува на „Баба го возела“ рекламата? Volkswagen ја освежи за 2023! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ВИДЕО: Ви текнува на „Баба го возела“ рекламата? Volkswagen ја освежи за 2023!

Volkswagen ја освежи легендарната „Баба го Возела“ реклама. Бабичката која го продаде својот Golf сепак не можеше да остане без Volkswagen во гаражата.

Сите многу добро се сеќаваме на рекламата со бабичката и нејзиниот „Баба го возела“ Volkswagen Golf.

Инспирирани од оваа реклама, луѓето од Volkswagen направија продолжение и ни покажуваат што направи бабичката откако се раздели од својот долгогодишен другар – нејзиниот Golf.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.