Утринска Гимнастика: Мега драг трка на најбрзите хот хеч модели! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Мега драг трка на најбрзите хот хеч модели!

Магазинот Carwow подготви драг трка на петте најмоќни хот хеч модели кои моментално се нудат на пазарот. Можете ли да погодите кој е најбрз?

Во петте автомобили кои се застанати на линијата се вклучени Audi RS3, Honda Civic Type R, Ford Focus RS, Volkswagen Golf R и Mercedes-AMG A45. Силата на моделите се најразлична, од 310 кс кај Golf R до 400 кс кај RS3, а сите имаат погон на сите тркала освен новиот Honda Civic Type R.

Погледнете го видеото и откријте го победникот!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.