Утринска Гимнастика: Подготовките на Scion за Formula Drift! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Подготовките на Scion за Formula Drift!

Scion објави видео кое опфаќа дел од нивните подготовки и тестирања пред почетокот на новата сезона во Formula Drift.

За тие што не се запознаени, Scion е бренд на возила произведени од Toyota за Северно Американскиот пазар. Брендот е основан во 2002 година, а нивната гама на модели најчесто се состои од естетски изменети модели на Toyota со постилски дизајн. Сепак, тука е и GT86, само со сменети назнаки, бидејќи на пазарот во САД не се продава како Toyota.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.