Ken Block ја освојува Будимпешта! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Ken Block ја освојува Будимпешта!

Налудничавиот Американец беше во Будимпешта за да ја промовира новата Fiesta ST, а неколку среќни обожуватели ја имаа шансата да се повозат со него на замрзната патека!

Добро знаеме дека Кен Блок вози Ford Fiesta, а една од неговите задачи е да го промовира овој автомобил околу светот. Последната промоција во која учествуваше Block е токму за Ford Fiesta, и тоа за спортскиот модел – ST! Промоцијата се одржа во Будимпешта, а таму неколку среќни фанови на Американецот, но и на Ford Fiesta ST имаа несекојдневна можност – да седнат на совозачкото седиште до Ken Block и од прва рака да уживаат во неговите возачки способности.

Погледнете како тоа помина во видеото подолу!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.